O autorze
Krzysztof Kwiatkowski polski polityk i urzędnik, w latach 2009–2011 minister sprawiedliwości w pierwszym rządzie Donalda Tuska, w latach 2009–2010 także prokurator generalny, od 2013 prezes Najwyższej Izby Kontroli. Senator VII kadencji, poseł na Sejm VII kadencji.Żonaty, ojciec dwóch synów - Kuby i Michała. Zapalony kibic piłkarski, najbardziej lubi oglądać mecze FC Barcelona. W wolnych chwilach spaceruje ze swoim labradorem Maxem

"II expose" - posłowie w terenie

1000 słów ma mniejsze znaczenie niż 1 czyn. Dzisiaj wielu polityków jest zaskoczonych, dlaczego wystąpienie premiera Donalda Tuska w Sejmie przyniosło jedynie nieznaczną poprawę notowań Platformy Obywatelskiej. Bo dziś wyborcy nie będą nas rozliczać za słowa, lecz czyny.

Tzw. "drugie expose" premiera jest przede wszystkim scenariuszem dla podejmowanych decyzji. Obywatele mówią: sprawdzam. Wydłużenie płatnego urlopu macierzyńskiego lub tacierzyńskiego (zawsze warto o nich przypominać) wymaga zmian ustawowych.

Dlatego ta miła sercu deklaracja - w tym miejscu warto wspomnieć, że Polska na 220 sklasyfikowanych krajów na świecie zajmuje miejsce w 3 setce, pod względem małej liczby urodzeń dzieci - ma szansę wpłynąć na poprawę nastroju Polek i Polaków dopiero, gdy parlament przyjmie stosowne regulacje, a jeszcze lepiej gdy wejdą one w życie.

Podobnie jest z innymi projektami. Uważam, że klucz do dobrego rządzenia tkwi w pracy dla dobra zwykłych ludzi w rządzie i parlamencie, sprawnym zarządzaniu administracją państwową, przygotowywaniem i wprowadzaniem dobrych przepisów prawa. Musimy także umieć przedstawić te zmiany oraz to, co udało nam się zrobić, i to nie tylko w mediach. Najlepszą formą kontaktu z ludźmi jest kontakt bezpośredni, osobisty, i do takiego koleżanki i kolegów posłów namawiam. Osobiście staram się jak najczęściej spotykać z wyborcami, przede wszystkim w moim rodzinnym mieście Łodzi. Właśnie dlatego wiem, że na takich spotkaniach naprawdę możemy dowiedzieć się co doskwiera Polkom i Polakom. A to, czego się dowiemy, musi nam - politykom - towarzyszyć każdego dnia w naszej pracy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...