O autorze
Krzysztof Kwiatkowski polski polityk i urzędnik, w latach 2009–2011 minister sprawiedliwości w pierwszym rządzie Donalda Tuska, w latach 2009–2010 także prokurator generalny, od 2013 prezes Najwyższej Izby Kontroli. Senator VII kadencji, poseł na Sejm VII kadencji.Żonaty, ojciec dwóch synów - Kuby i Michała. Zapalony kibic piłkarski, najbardziej lubi oglądać mecze FC Barcelona. W wolnych chwilach spaceruje ze swoim labradorem Maxem

Znak solidarności z Ukrainą

NIK zaproponowała Izbie Obrachunkowej Ukrainy konkretną pomoc. Izba zaangażuje się w projekty szkoleniowe i międzynarodowe, zwłaszcza te, które będą służyły dostosowaniu się administracji ukraińskiej do procedur obowiązujących w Unii Europejskiej.

NIK zaoferowała ukraińskim partnerom możliwość odbycia szkoleń w ośrodku dydaktycznym Izby w Goławicach. Specjaliści z NIK przygotują zajęcia dla kontrolerów z Ukrainy dotyczące dostosowania administracji do struktur i metod działania obowiązujących w Unii Europejskiej. Propozycje te przekazałem Romanowi Magucie, szefowi Izby Obrachunkowej Ukrainy. O wsparciu strony ukraińskiej został też przeze mnie poinformowany ambasador Ukrainy w Polsce Markijan Malskyj.

NIK jest też gotowa do pomocy w organizowaniu prac grupy zadaniowej, której przewodniczy Izba Obrachunkowa - ukraiński najwyższy organ kontroli. Ukraińcy od 2008 roku kierują jedną z grup zadaniowych w ramach Europejskiej Organizacji Najwyższych Organów Kontroli - EUROSAI. Grupa ta ma kontynuować swoje prace w maju bieżącego roku we Lwowie. Przedmiotem jej działania jest wypracowanie standardów kontroli w dziedzinie usuwania skutków klęsk żywiołowych i katastrof. Zaproponowałem pomoc polskich kontrolerów, którzy od wielu lat są wybitnymi ekspertami w tym zakresie, zwłaszcza w dziedzinie reagowania na skutki powodzi, wypadków górniczych, kolejowych i budowlanych.

W przyszłym tygodniu z szefem Izby Obrachunkowej na Ukrainie spotka się w Kijowie wiceprezes NIK Wojciech Kutyła, który omówi szczegóły współpracy dotyczącej szkoleń w zakresie dostosowywania się do procedur obowiązujących w UE.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...